Avustralya’da AVM’de bıçaklı saldırı: Yüzlerce kişi tahliye edildi

Avustralya’nın Sidney kentinde bir alışveriş merkezinden yüzlerce kişi tahliye edildi. Avustralya basınına yansıyan haberlerde Westfield Bondi Junction alışveriş merkezinde bıçaklı saldırı düzenlendiği, dört kişinin bıçaklandığı belirtildi.

News.au.com’un haberine göre, yerel saatle bugün öğle saatlerinde yaşanan olayın ardından alışveriş merkezinde büyük çaplı polis operasyonu başlatıldı. Bıçaklı bir erkeğin kalabalık alışveriş merkezi içinde koşuşturduğu, polis tarafından vurulmadan önce dört kişiyi bıçakladığı bilgisi paylaşıldı. Ambulans servisi, saldırıyı iki şüphelinin olduğunun tahmin edildiğini, diğer şüphelinin polis tarafından arandığını aktardı.

‘ÇOK SAYIDA KİŞİNİN BIÇAKLANDIĞI İHBARI ALINDI’

Yeni Güney Galler (NSW) Eyalet Polisi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada bir erkeğin vurulduğu bilgisini doğruladı. Açıklamada, “Bondi Junction’da bir erkeğin vurulmasını takiben kritik bir olay başladı. Saat 16.00’dan hemen önce acil durum servisleri çok sayıda kişinin bıçaklandığı ihbarları üzerine Westfield Bondi Junction’a çağrıldı” ifadelerine yer verdi. Yerel basın, AVM içinden silah sesleri geldiğini aktardı.

Saldırıya uğrayan dört kişinin ve vurulduğu ifade edilen failin durumu hakkında ise bilgi verilmedi. Polis, halktan bölgeden uzak durmalarını istedi. Bölgeden basına yansıyan görüntülerde de çok sayıda polis aracı ve ambulansın AVM önüne geldiği, polis helikopterlerinin de operasyona destek verdiği görüldü. Paylaşılan videolarda çok sayıda müşterinin alışveriş merkezinin içinde koşuşturduğu anlar da kameralara yansıdı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x