Yavaş’tan rakibi Altınok’a ’emekli’ göndermesi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Gölbaşı ilçesinde düzenlenen iftarlara katıldı.

Programda konuşan Yavaş, “Geçen seçimleri yapılıyor. Bizim önümüzü kırmak için atmadıkları iftiralar kalmadı. Sosyal yardımları kesecekler, işçileri çıkaracaklar diye uyumdular. Neden? Mevcut durumda devam etmek istiyorlar. Kendileri icraatleriyle ortaya çıkamayıp ancak insanlar karalayarak orada oturmak istiyorlar. İnsanları kutuplaştırarak orada oturmak istiyorlar. Ve 5 yıl geçti.Allah’a şükür bunların hiçbirisi olmadı.Ama Ankara’da çok şey değişti.Bir ihaleler canlı yayınlanmaya başladı.Herkes kim hangi şirketler ihaleye girdi?Bunları hepsini gördü.Aldığımız kararlar ortak akılla alarak sizden ayrılanları harcamaya başladı. Eskiden kimse sizlere bir şey soruyordu. İhtiyaçlarınızı sormuyorlar” diye konuştu.

“YAPILAN HİZMETİ İNSANLAR GÖRÜYOR”

Yakın zamanda Çubuk ilçesini ziyaret ettiğini ifade eden Yavaş, şunları söyledi;

*Geçen gün Çubuk’taydım. Çubuk halkına sordum. Yıllardır böyle oy veriyorsunuz. En fazla hizmetin boyutunun gelmesi gerekiyor. Gelmiş olsaydım benim bu işlerim ne? Dağı taşı asfalt yaptım. Bütün köyleri abat ettik dedim.

*Ve Allah’ın izniyle anketlerde yüzde 50’nin üzerinde çıkıyoruz Çubuk’ta. Bu sayede yapılan hizmet insanları görüyor. Ayrım yapmadığını insanlar görüyor. Seçildiğinin akşam ertesi günü ilk meclis toplantısında söylemiştim.

*Sayın belediye başkanları dedim. Ankara halkı beni seçti. İlçelerde de sizi seçti. Seçmenin iradesine saygı duruşunda bulunulur. Ama ne ayrılması gerekiyor? Bundan sonra yan yana gelip Ankara için beraber çalışmamız bütün hemşerilerimizin bolluğunu yerine getirmemiz ve bu şekilde Ankara’yı kalkındırmamız gerektiğini söyledim.

*Örneğin Gölbaşı Belediye Başkanı bir gün telefon edilmediği gibi daha benim odamı görmedi. Sadece o değil. Bir ikisi dışında hiçbiri benim odamı görmedi” dedi.

“BENİM İŞ ANKARA’DA GARANTİLEŞTİ”

Belediye meclisi üyelerinin ne olduğunu belirten Yavaş, “Haymana’da söyledimi burada söylemeyeceğim, onu bitiriyorum; çünkü merkezden bütün ilçelerimizde rakibimden fazla oy almak istiyorum. Haymana’da şunu söyledim. Benim iş Ankara’da garanti oldu. Allah’a çok şükür tekrar televizyonlara artık Ankara konuşulmuyorsa yoksa İstanbul. Haymana Belediye Başkanı olarak bizim adayımızı seçin. Bana da oy vermemek önemli değil” dedi.

Ankara’da uyguladıkları yeni nesil belediyeciliği dile getiren Yavaş, şunları söyledi:

*Ankara’da uyguladığımız yeni nesil belediyecilik; hesap iptali, şeffaf olmayı artık Türkiye’nin onun yerine yamayacağız. Ankara’dan bakmıyoruz.

*Ankara’daki adres kendi içiline, ilçesine gideceğiniz zamanları biz Ankara’da okuduk. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ihaleleri canlı yayınlanıyordu. Siz şimdi yayınlıyorsunuz diye oradaki belediye başkanlarına soracak. Ankara’daki belediyelerin ihalelerinin tamamı açık, şeffaf bir şekilde yayınlanıyordu.

*Siz hayır yapmıyorsunuz diye onlara da soracak ve umarım bu yol olacak. Eskiden paket paket dağıtımı gözüne soka fotoğraf çekimi yapılıyordu. Şimdi bir elinle hiç kimse görmüyor.

ALTINOK’A EMEKLİ ELEŞTİRİSİ

Rakibi AKP’li Turgut Altınok’a da göndermede bulunan Yavaş, şu ifadeleri kullandı;

*Projesi yok diyorlar bize. Ondan sonra da bizim işimizi projeye dahil ediyorlar. ‘Ben başkent kart çıkaracağım. İçine para yükleyeceğim’ diyor. 3 yıldır oranlarız zaten. Nerede yaşıyorsunuz? Asla olmazsa olmazını söyle; Ankara’da başkent kart var. Ben devam ettireceğim. Daha fazla para değiştirebilirsiniz. Çünkü bol keseden veriyor.

*Emeklilere 5 bin verecekmiş. Bir milyon 100 bin emekli Ankara’da var. Ben de diyorum ki siz şu anda belediye ekranısınız. Emekliler 7 kesinti yaşadı. Yedi kuruş verdiniz mi bir tanesine? Biz düzenli olarak iki yüz bin kişiye doğal gaz ve et yardımı sağlıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x